Září 2009

DJ Yella

27. září 2009 v 12:22

Antoine Carraby


Narozen: 11.12. 1967

Místo narození: Compton, LA, USA

Povolání: DJ

Znamení: Střelec
Antoine Carraby, známý jako DJ Yella, se narodil v Comptonu. Živí se jeko DJ, hudební producent nebo filmový režisér.
Spolu s Dr. Drem byl členem World Class Wreckin' Cru. Společně s Drem, Ice Cubem, MC Renem a Eazym-E se stal členem skupiny N.W.A, kterou založil Eazy-E. Společně s Drem byl producentem tří ze čtyř alb N.W.A (kromě alba N.W.A and the posse) a také byl producentem Eazyho sólového alba Eazy duz it.


N.W.A bylo v Eazyho labelu Ruthless Records. Po rozpadu N.W.A v roce 1991 tam zůstal Eazy-E, MC Ren a DJ Yella. Do tohoto labelu se dále přidali i další rappeři. DJ Yella produkoval pro Eazyho další alba kromě 5150: Home 4 tha Sick. Po Eazyho smrti v roce 1995 DJ Yella produkuje EAzyho posmrtné album Eternal E.
26. března 1996 (rok po Eazyho smrti!!) DJ Yella vydává jeho sólové album One mo nigga ta go. To se stalo zlatým.
Po tomto počinu se stahuje z hudebního světa a stává se ředitelem pornografických filmů.

B.G. Knocc Out & Dresta

19. září 2009 v 11:34

B.G. Knocc Out


Narozen: 23.1. 1975

Místo narození: Compton, Kalifornie, USA

Povolání: Rapper

Znamení: Vodnář

Hasan al Naqiyy (nar. Arlandis Hinton) známý jako B.G. Knocc Out, je Comptonský west-coast gangsta rapper. Je to afro-američan a je známý hlavně díky spolupáci s trackem Eazyho-E - Real Muthaphukkin G's.


Dresta


Narozen: 18. dubna 1971

Místo narození: Compton, Kalifornie, USA

Povolání: Rapper

Znamení: Beran


Andre DeSean Wicker, známý jako Dresta je Comptonský west-coast gangsta rapper. Je to afro-američan a je známý hlavně díky spolupáci s trackem Eazyho-E - Real Muthaphukkin G's.

SPOLEČNÝ ŽIVOTOPIS:

B.G. Knocc Out je Drestův mladší bratr. Vychovávala je svobodná matka. Jejich život měl nízkou úroveň, jako většina obyvatel Comptonu. Oba byli členy gangu Crips, konkrétně Nutty Blocc Compton Crips. Dresta si pobyl 5 let ve vězení, proto se B.G. Knocc Out musel společně s matkou starat o jeho mladší sourozence. Oba bratři začali psát písně. Když byl Dresta propuštěn, všiml si jich roku 1993 Toenail Records a to díky Drestova drsnému hlasu a B.G. Knocc Out-ovu mírně vysokém, dobře posazeném hlase.

Schůzka s osobností jako je Eazy-E bratry inspirovala, aby se stali rappery (hlavně díky písni Boyz N da hood). Roku 1994 se podíleli na Eazyho albu It's on (dr. Dre) 187um Killa, a to na písni Real Muthaphukkin G's, kde dissovali Dr. Dreho. Tento zážitek bratry definitivně přiměl k tomu, aby nahráli vlastní album. To ovlivnila bohužel i smrt Eazyho-E, když roku 1995 na AIDS. Více o Eazym-E ZDE.


Jejich album vyšlo roku 1995 a jmenovalo se Real Brothas. V albu rapují o Comptonu a také vzdávají čest Eazymu-E (50/50 Luv). O rok později se B.G. Knocc Out i Dresta objevili na albu DJ Yelly a Menajatwy.

Roku 1998 byl B.G. Knocc Out obviněn z vraždy a hrozilo mu vězení na 10 let. Trest byl však zmírněn na 8 let, takže z vězení vyšel až v roce 2006. Po prouštění z žaláře přijal víru muslimů a přejmenoval si jméno na Hasan al Naqiyy.

Společně s Drestou chystají vydat album s názvem Apathy.


MC Eiht

17. září 2009 v 17:19

MC Eiht


Datum narození: 22.5. 1967

Místo narození: Compton, Kalifornie, USA

Povolání: Rapper, herec

Znamení: Blíženci


Aaron Tyler, známější jako MC Eiht, je členem rapové skupiny Compton's Most Wanted a také členem gangu Tragnew Park Compton Crips. V interview řekl, že jeho jméno je inspirováno číslicí rappera KRS-one.

Ke slávě se dopracoval jako člen čtyř-členné kapely Compton's Most Wanted, která vytváří rap a west-coast.


ALBA MC EIHT FEATURING COMPTON'S MOST WANTED:

We Come Strapped - vydáno 19. černevnce 1994. Album se stalo platinovým

Death Threatz - vydáno 2. dubna 1996. Prodalo se přes 350 000 kopií. Album se stalo zlatým.

Compton's OG - vydáno 10. října 2006.


ALBA S COMPTON'S MOST WANTED:

It's a Compton Thang - vydáno 24. května 1990. Hodnoceno jako zlatá deska.

Straight checkn 'Em - vydáno 16. černvence 1991. Hodnoceno jako zlatá deska.

Music to Drive-by - vydáno 29. září 1992. Hodnoceno jako platinová deska.

Represent - vydáno 24. října 2000. Hodnoceno jako zlatá deska.

Music to gang bang - vydáno roku 2006.


MC EIHT SÓLO:

Last man standing - vydáno11. září roku 1997. Hodnoceno jako zlatá deska.

Section 8 - vydáno 8. června 1999. Hodnoceno jako platinová deska.

N' my neighbourhood - vydáno 20. června 2000. Hodnoceno jako zlatá deska.

Tha 8th'z gangsta - vydáno 8. května 2001. Hodnoceno jako zlatá deska.

Underground hero - vydáno 2. července 2002.

Hood arrest - vydáno 2. června 2003.

Smoke in tha city- vydáno 14. září 2004.

Veterans day - vydáno 28. září 2005

Affiliated - 4. dubna 2006

Representin' - vydáno 6. února 2007

MC Ren

16. září 2009 v 20:52

Lorenzo Patterson Jerald

Datum narození: 14.6. 1969

Místo narození: Compton, LA, Kalifornie, USA

Povolání: Rapper

Znamení: Blíženci

MC Ren, vlastním jménem Lorenzo Patterson Jerald, se narodil v Comptonu. Roku 1987 se stal členem rapové skupiny N.W.A. Podílel se taktéž na sólovém albu Eazyho-E - Eazy-duz-it.


Po rozpadu N.W.A se vydává na sólovou dráhu v labelu Ruthless records. Roku 1992 vydává své první album - Kizz my black azz. Album se stalo platinové a to dokonce s malou mediální podporou. Roku 1993 vydává album Shock of the hour, o tři roky později vydává album The Villain in Black . Jeho doposud poslední album Ruthless for life vyšlo roku 1998. V roce 2009 se chystá vydat album Reincarnated.

MC Renovy tracky se nesou ve stylu gangsta-rapu a G-Funku, stejně jako když vystupoval v N.W.A. MC Ren se objevil na albu Dr. Dreho Some L.A. Niggaz a také v Písničce Helo, která měla znamenat znovuzrození N.W.A, tentokrát bez Eazyho-E který roku 1995 zemřel na AIDS. Znovuobnovení N.W.A se ovšem nepovedlo.

The Game

13. září 2009 v 12:10

Jayceon Terell Taylor


Datum narození: 27.11. 1979

Místo narození: Compton, LA, Kalifornie, USA

Povolání: Rapper, herec

Znamení: Střelec

The Game, vlastním jménem Jayceon Terell Taylor, se narodil 27. listopadu 1979 v Los Angeles, čtvrť Kabrada. Ihned poté se přestěhoval do Comptonu. Jeho přezdívku vymyslela jeho babička, jelikož si prý pořád musel hrál. Od 3. ročníku až do 9. třídy se ocitl v programu pro opuštěné děti kvůli problémům s jeho otcem.
Poté, co se vrátil ke své matce, byl zastřelen jeho starší bratr Jevon. A v roce 1999 zastřelli i jeho adoptovaného bratr Charlese. Aby toho nebylo málo, jeho další nevlastní bratr, jenž byl přezdívaný "Big Fase Hunned" vyrůstal v jinačí části Comptonu a byl členem konkurenčního gangu "Cedar Black Pirus Bloodz". Díky svým 192 centimetrům byl hvězdou basketbalového týmu na střední škole a tím dostal přezdívku "Chuck Taylor". Po úspěšném skončení gymázia získal stipendium na univerzitě ve Washingtonu zaměřenou na basketbal. Ovšem již při prvním semestru byl vyhozen kvůli opletačkami s drogami. Od toho okamžiku začal prodávat drogy ve větším měřítku. Jednoho dne byl 5X postřelen a upadl po 3 dny do kómatu. V tom okamžiku se rozhodl, že skoncuje s dealerstvím a začne rapovat.

Dohromady se svým bratrem založili label The Black Wall Street, kam se přidali Glasses Malone, Vita a NU Jezsey Devil. Když vydali první mixtap, ujal se jej Dr. Dre. To pro něj byla záruka úspěchu. Díky tomuto rapovému veteránu se také přidal do Aftermath Entertainment. V měsíci říjnu, roku 2004, vydává první album pod názvem Untold Story, a to téže ve spolupráci s Get Low Recordz. Za prvních třech měsíců se prodalo 82 000 kopií , což ovšem, jak víme, nijaký trhák nebyl.

Na albu se vyskytli rappeři typu Sean T, Young Noble či JT the Bigga Figga. The Gamovo jméno vyskytlo i na mnoho dalších mixtapů od známých CJů. A také hráči basketu na PC nemohli přeslechnou jeden z jeho tracků ve hře NBA Live.

Ikdyž se původně přiřadil k Aftermath Entertaiment, jeho kámoš Dr. Dre ještě dohromady s Jimmy Iovinem z Interscope Records ho přiměli spolupracovat s 50 Centem a G-Unit. A to se The Gamovi samozřejmě líbilo.

V té době měl vydat album s názvem Nigga Wit 'An Attitude Volume 1, ovšem naskytl se jeden nepříjemný a nepředpokládatelný problém - vdova po Eazym - E nesouhlasila, jelikož Eazy N.W.A založil a působil v ní, proto The Game musel vydání odsunout na jiné datum a hlavně ho přejmenovat. 50 Cent s Drem působili jako hlavní producenti v jeho novém albu - The Documentary. Toto album se stalo trhákem. Konkrétně track Hate It or Love It dostal dvě nominace na cenu Grammy. Samotné album se staloto 10. nejprodávanější za roku 2005.

Posléze však The Game v G-Unit dlouho nesetrval. Vyhazov zapříčinily neustálé neshody s 50 Centem. Důvodem je, že 50 Cent chtěl vydat videoklip Piggy Bank z alba The Massacre, ve kterém dissoval Jadakisse, Fat Joa a teké Nase. Nas je ovšem Gamův dlouhodobý přítel a proto se Nase před 50Centemzastatal. Snažil se to 50Centovi vymluvit, ovšem bylo to marné, ba naopak, 50Cent to bral jako jeho neloajalitu. Nutno připomenout, že The Game chce s Nasem natočit duet.

Po odchodu The Gama z G-Unit uzavřel smlouvu s Geffen Records. Začal s kampaní G-Unot (Gangsta U Not - Nejsi gangster) a jeho blacklist nepřátel samozřejmě zahrnuje jeho bývalého producenta - 50Centa.

Natočil dokument Stop Snitchin Stop Lyin a vyzkoušel si i herectví. Hrál ve filmu Waist Deep, kde představoval gangstera Big Meata.

The game vydává album Doctor's Advocate, které se stalo daleko úspěšnější než to předchozí. Tím chce dokázat, že dokáže uspět i bez 50Centa a Dreho.

The Game má syna Harlema Carona Taylora, který se narodil 30. června 2003. Za kmotra jeho syna je považován Baron David, The Gamův spoluhráč z vysoké školy (dnes je vrcholným hráčem NBA). V roce 2006 si The Game vzal Valeishu Butterfield.

Dr. Dre

12. září 2009 v 18:26

Andre Young

Datum narození: 18.2. 1965

Povolání: Rapper, herec

Místo narození: Compton, Los Angeles, Kalifornie, USA

Znamení: Vodnář

Skupiny: N.W.A a posléze sóloAndre Young, přezdívaný Dr. Dre se narodil 18. února 1965 v Comptonu, LA, Kalifornie. Je to jeden z nejlepších rapperů světa.
Asi v polovině osmdesátých let minulého století byl členem skupiny "The World Class Wreckin' Cru " a taktéž vystupoval jako DJ v LA tanečním klubu "Eve After Dark". Díky tomu mohl nacvičovat a zlepšovat se malému nahrávacímu studiu, kde stál u zrodu hitů tipu "Surgery" nebo "World Class Wrecking Cru Megamix". Roku 1986 se zpřátelil s Ice Cubem a Eazy-E. Dohromady založili skupinu N.W.A. - Niggaz With Attitude. Následující rok vydali první album N.W.A and the Posse, které nebylo nijak průlomové. V dalším roce, 1988, vydali album Straight Outta Compton, které se bez jakékoliv mediální propagace stalo okamžitě hitem a jejich track "Fuck the Police" byl vyšetřován FBI. V roce 1990 se vydali abum s názvem 100 Miles and runnin' a rok na to vydali své poslední album Niggaz 4 life.


Dr. Dre se po rozpadu N.W.A, v roce 1991, zpřátelil se Suge Knightem a dohromady založili nahrávací společnost Death Row Records. Zde Dre vydal vydává první nahrávku v podobě tracku Deep Cover. V ní představil styl G-funky a taktéž svého nového kámoše - Snoop Dogga. Společně s ním vydal Dre své debutové album "The Chronic". Album se stalo multiplatinové. V roce 1993 se Dre pustil do produkce Snoop Doggova prvního alba Doggystyle. O tři roky později, v roce 1996, skladba California Love od 2Paca Shakura, posílila pozici Death Row Records v hudebním byznysu. Ovšem pouze do té doby, kdy se rozpoutala aféra okolo vraždy 2Paca, kde byl Suge Knight obviňován. To vedlo k rozkmotření a odchodu Dreho. Založil si vlastní label, který pojmenoval The Aftermath. Zde zazněly skladby moha nových rapperů pod vedením Dr. Dreho.

Roku 1997 sepsal smlouvu s nadějným rapperem Eminemem. Hned nato vyprodukoval album The Slim Shady LP a po něm v roce 2000 následovalo další úspěšné album The Marshall Mathers LP. Roku 1999 Dr. Dre vydávál své druhé album s názvem 2001, někdy též nazýváno Chronic 2001. Stejně jako minule, na něm dostali příležitostdalší mladí rappeři, což albu vyneslo velkou popularitu.
V roce 2003 Dr. Dre dohromady s Eminem složili síly na produkci alba rappera 50Centa Get Rich or Die Tryin, který obsahoval Dreho pecku In Da Club, jenž 50Centovi dopomohla ke slávě.

Niggaz with Attitude

12. září 2009 v 11:50

NWA - Niggaz With Attitude

ČLENOVÉ:
Eazy-E

Dr. Dre

Ice Cube

MC Ren

DJ Yella
NWA - Niggaz With Attitude byla Comptonská rapová skupina, veřejností považována za jednu z klíčových skupin ve vývoji gangsta-rapu. Aktivní byla od roku 1986 do 1991. Skupinu založil v roce 1986 Eazy-E v labelu Ruthless. Skupině vydržely kontroverzní texty až do konce. Tracky byly hodněkrát staženy z mnoha rádií (díky násilným textům) a dokonce někdy jim bylo bráněno v turném - i přesto skupina skupina prodala více než 9 milionů kusů v samotných Spojených státech.

První album vydané roku 1987 se jmenovalo N.W.A and the Posse. Album ovšem průlomové nebylo.

Jejich druhé album Straight outta Compton (vydané roku 1988) znamenalo počátek nové éry gangsta rapu. V textech se nebáli prosazovat vlastní názory na věci, o kterých se druzí báli mluvit. Samozřejmě názory propagovali prostřednictvím rapu. Tímto albem, které je považováno za nejtvrdší rap v dějinách světa, se neznámí rappeři - Eazy-E, Ice Cube, Dr. Dre, DJ Yella, MC Ren neskutečně zviditelnili. Alba Straight outta Compton, jenž obsahovalo 13 nabušených tracků, se prodalo přes 3 000 000 kusů a bylo 2X platinové.
Mezi nejznámější písně alba patří:
  • Straight outta Compton
  • Fuck da police, kterou se zabávala FBI
  • Gangsta gangsta, vykreslující život ve městě
O měsíc později Eazy-E vydává sólové album Eazy-duz-it, kterého se prodalo kolem 2,5 milionů kusů. Tím Eazy dokazuje, že i jako sólový rapper dokáže neuvěřitelný úspěch.

Další album 100 Miles and runnin' jim vychzí roku 1990. V tomto albu již neúčinkuje Ice Cube, jelikož nesouhlasil s podmánkami smlouvy. N.W.A tak přichází o talentovaného textaře. Alba se prodalo kolem půl milionu kusů. Na N.W.A se stále valila kritika ze všen stran - a to díky jejich vypečeným textům.

Další album Niggaz4life následovalo o rok později - 1991. Prodalo se přes 1 000 000 kusů.

V létě 1991 přišla zdrcující zpáva - N.W.A se rozpadli. A to díky vnitřním zporům, jak jinak. Eazy-E zažaloval Drho nový label Death row včetně Suge Knighta za to, že se opírají o jeho osobu. Tím tedy zažaloval i Dreho. Eazy nakonec po nějaké době žalobu stáhl. Za tento počil Dre poctil Eazyho trackem Fuck wit Dre day, kde ne Eazyho naráží. Eazy mezitím ještě stihl vydat album 5150 Home for tha Sick. Po tomto albu vydává album It's on (Dr. Dre) 187um Killa, kde se plně opírá o Dreho, Suge Knighta a Snoop Dogga. Eazy zemřel v 26. března 1995 na AIDS. Více o Eazym-E ZDE.

V roce 2000 to vypadalo, že by se mohla skupina dát opět dohromady. Nasvědčovala tomu skladba Hello, která vyšla Ice Cubovi na albu War and Peace, Vol. 2. Podíleli se na ní původní členové Dr. Dre, MC Ren a Ice Cube, již bez Eazyho. Ale nakonec se tak nestalo, kvůli sporům labelů Inetrsope a Priority o obchodní značku N.W.A.


Eazy-E

8. září 2009 v 19:37 Eazy-E

Eric Wright


Datum narození: 7. září 1964

Datum úmrtí: 26. března 1995

Povolání: Rapper

Narozen: Compton, Los Angeles

Pohřben: Los Angeles

Znamení: Panna

Skupiny: N.W.A a posléze sólo

Gang: CripsŽivotopis:


Eric Wright se narodil 7.Září 1964 v Compotnu (předměstí Los Angeles, Kalifornie). Matka Kathie Wright pracovala jako správce na ZŠ v Comptonu a jeho otec Richard Wright se živil jako poštovní dělník. Eric měl sestru Patricii a bratra Kennetha. Eazy vyrůstal v chudém předměstí LA a jim se též nevedlo dobře. Uživili se tak tak, ale na luxus to nebylo.

Ericovi se v dětství rýsovaly v hlavě stelné sny jako jeho kamarádům z okolních chudých čtvrťí. Chtěl dokázat něco velkého, ať to stojí, co to stojí. V jeho mládí byl populární hip-hop, který se Eazymu zamlouval a pomocí něj mohl vyjadřovat svou nenávist k světu. V té době ovšem cestrem hip-hopu byl New York, takže vyhlídky byly mlhavé.

V nízkém věku začíná prodávat drogy, aby je mohl investovat do rapu, jelikož to není laciná záležitost. Bylo jasné, že rodina mu v tomto ohledu nepomůže, jelikož peněz na zbyt neměli. A jak se dalo očekávat, Eazy propadl užívání drog.

V zimě roku 1979 ( bylo mu 17 let) jej vyhodili ze střední školy. Co se dá dělat, většina rapperů střední školu nemá dokončenou. Výjimkou je Snoop Dogg, který má maturitu a to je členem Crips. Stejně jako Eazy. Dále už jen prodával drogy, aby měl do svých začátků co největší zásoby peněz.

Nyní měl již Eazy u kámošů docela velký respekt a z drog si vydělal slušný balík. Jednoho dne se rozhodl, že investuje peníze do toho, co celeý život chtěl. A začal tím, že si postavil vlastní label. Pojmenoval jej Ruthless Records (nemilosrdné nahrávky). 3. března 1987 se setkal s Jerrym Hellerem v jeho studiu v LA. Heller vyslechl Eazyho samply a rozhodl se ,že s dalšíma dvěma pertnery se připojí k Eazyho Ruthless Records . Ještě téhož měsíce přivedl Eazy E do svého labelu The D.O.C. a podepsal s ním smlouvu. V tomto roce vznikla nejlepší rappová skupina v historii - N.W.A . Tu dále tvořili Lorenzo Paterson - MC Ren, dále rapper a writera z party nazývané CIA O'Shea Jacksona - Ice Cube a nakonec dva producenty z World Class Wreckin'Cru Antonieho Carrabyho - DJ Yella a Andreho Younga - Dr. Dre. Ten už byl v LA známý jako DJ (klub "Eve After Dark"). Tito obyčení chudí chlápci, z kterých se stali rappeři světového formátu, vytvořili N.W.A - Niggaz With Attitude (Negři s názorem) a ten názor se nebáli rappovat. Rappovali o věcech o kterých se ostatní jen báli promluvit.

Více o N.W.A ZDE

Eazymu v roce 1988 vychází jeho první sólové album. To se nazývá "Eazy-Duz-It", jenž obsahoval dvanáct písní. Ty jej prosalvují i jako solového rapera a dokazuje, že není tažen slávou jeho parťáků z N.W.A . Důkazem toho je počet prodaných alb - přes 2,5 milionu kusů.

V srpnu 1991, po rozpadu N.W.A zažaloval Eazy-E jeho bývalého parťáka z N.W.A Dr. Dreho a jeho label Death Row, a to včetně Suge Knighta, Dreho parťáka v labelu a D.O.C.a za to, že mu Suge Knight vyhrožoval a hrozil mu smrt pokud se nepřestane opírat o jeho osobu. Dr. Dre na tom neměl žádnou účast, pouze jej Eazy-E u soudu označil jako člena Death Row a tím do toho byl namočen. O této doby byl konec přátelství mezy Eazym a Dr. Drem. Eazy. Eazy se Suge Knighta nebál (byl zapleten do vraždy 2Paca) a druzí ho varovali, že se mu to vymstí. V říjnu roku 1992 Ruthless Records obviní Dreovo Death Row z vyděračství, spor však skončil po roce procesu Eazyho zrušením žaloby. V listopadu 1992 Dr. Dre vydává videoklip k tracku "Dre Day" a v něm ukazuje Eazyho ve špatém světle.

Eazy po delší době vydal druhé album v prosinci roku 1992 - "5150 Home for tha Sick" Prodalo se ho kolem milionu kusů. Album EP formátu obsahovalo pět tracků. V srpnu 1993 podepisuje Eazyho Ruthless Records smlouvu s Relativy Records a rozhodnou se hledat nové talenty rapu. V Říjnu 1993 Eazy-E vydává další album s vypečeným názvem" It's on (dre) 187Um Killa", které dosahuje veleúspěchu jako jeho první album - prodalo se ho více než 1,5 milionů kusů. Na albu si Eazy vůbec nebere servítky na Dreho, jeho Death Row, Suge Knighta a Snoop Dogga a pěkně si je tam naservíroval, dokonce popisuje v jedné písni i vraždu.

V zimě 1993 došel Eazymu soudní příkaz k placení almientů na svou dceru z Nebrasky. Alimenty činí 58.000$ (cca 1.750.000KČ). Mj.se objevily koncem tohoto roku ohlasy na jeho nové album, které vláda opět odsuzovala za násilné texty vůči Dremu.

V dubnu roku 1994 se sešel v rádiu s DJ Yellou a odstartovali Ruthless Radio Show v Los Angeleském rádiu KKBT (The Beat) k akci "Saturday Night".

Počátkem roku 1995 začínal mít problémy s dýcháním. 24.2.1995 byl Eazy-E hospitalizován kvůli podezření na chronické astma. 1.března byl diagnostikován AIDS. Nákaza je přisuzována jeho promiskuitě (měl sedm dětí s šesti různými ženami). Když už bylo jisté, že nepřežije, tak se Eazy oženil s Tomicou Woods dne 15.3.1995. Eazy nechal testovat manželku i jejich dceru na HIV a testy dopadly negativně. Eric Wright odkázal své tučné jmění (které mají základy z prodeje drog) své manželce a už jen čekal na smrt. Po dnech byl převezen na JIP. Bohužel svůj boj s AIDS, prohrál. Podlehl mu dne 26.3.1995. Neuběhlo ani 24 hodin od jeho smrti a už si vedení Ruthless stěžovalo a soudilo se o peníze, které odkázal své manželce. Management říkal, že Eazy byl poblouzněný a že nevěděl co dělá, když se ženil těsně před smrtí. Tak přišel o život jeden z nejlepších gangsta-rapperů na světě. Zkončil svůj krátký život plný strastí, chudoby, drog a krve. Svět přišel o zakladatele gangsta-rapu, kterého už nikdo nikdy na světě nenahradí. Snad je to osud opravdových gangstas, že musí ze světa odejít tak rychle, protože i 2Pac odešel v brzém věku. Někdy mě napadá, že někde nahoře nechtějí, aby na světě gangsta-rap nebyl a proto OG's tak rychle odcházejí. V dnešní době opravdový rap odchází velmi rychle a za chvíli se na něj zapomene. Lituji, že jsem se nenarodil o 30 let dříve, v Comptonu a jako černoch... Ale to je pouze můj pocit.

Rest in peace, OG Eazy-E

Gangy

8. září 2009 v 16:48

Crips


Crips je považován za jeden z největších gangů. Počet členů se odhaduje mezi 30 000 - 35 000. Gang vznikl v roce 1971 v Los Angeles, Kalifornie. Založili jej Raymond Washington a Stanley Williams. Členové gangu se oblékají do modrého oblečení (šátky apod.). Nyní to však omezují kvůli policii. Jejich odvěkým nepřítelem jsou Bloodz, proto také v abecedě často vynachávají "B" a nahrazují jej buď "cc", nebo křížkem. K životu gangstera patří rap, graffiti a války gangů.

Bloodz


Bloodz je další z velkých gangů. Vznikl v Los Angeles, Kalifornie. Vznikl jako konkurence proti omezení vlivu Crips v roce 1972. Proto je Crips jejich úhlavním nepřítelem. Nosí červené oblečení (podle slova blood - krev). Stejně jako všechny gangy mají vlastní abecedu (typy písem) a prstové značky symbolizující jejich gang. Boodz se dělí na jednotlivé "soubory".
Další obrázky v GALERII!!!

West coast rap

7. září 2009 v 16:38

Rap obecně


Rap (dalšími výrazy jsou rapping, rýmování či MCing, spitting nebo prostě rapování) jsou rytmicky mluvené rýmy - poezie. Rapping je základním prvkem hip-hopu, ale také je úzce spojen s hip-hopovou kulturou. Rapování může být doprovázáno beatem bez hudebního doprovodu. Rap by se dal určit jako mluvení, próza, poezie a v poslední řadě i jako píseň. Velmi staré
slovo rap vyjadřuje užití rychlého mluvení, původně výraz rap znamenal "to hit" (uhodit). Slovo se objevilo již v 16. století v angličtině a znamenalo "to say" (říct) později bylo adaptováno afro-americkou lidovou angličtinou v šedesátých letech a znamenalo "to converse" ( mluvit) a brzy na to dostalo nového významu - znamenalo a popisovalo hudební styl. V součastnosti termíny "rap"/"rapping" jsou často spojovány s hip-hopovou hudbou a někdy jsou tyto dvě slova zaměnitelná.

KOŘENY rapu pocházejí z Afriky. Ještě předtím než hip-hop vůbec existoval, Grijoti ze Západní Afriky si vyprávěli příběhy rytmicky, za doprovodu bubínků a dalších z tamnějších hudebních nástrojů. Tento fakt je uznávaný mnoho součastnými umělci.

Golden age hip hop (pozdější 80. léta 19. století až brzká 90. léta)je éra je éra značných změn v textech hip-hopu. Allmusic napsal "lyrické kung-fu pozdějšího hip-hopu". Tato "zlatá éra" končila v letech '93-94' a vzala si tak sebou obdoví s nejvíce inovativními texty vůbec.

Gangsta rap

Gangsta rap byl oblíbený (bohužel) hlavně v devadesátých letech minulého století.
Tvoří jej tvrdé a násilné texty, které jsou směrované hlavně policii, globálním problémům aj. Taktéž se v textech často objevují drogy a ku***. Jeho tvůrci jsou často v rozporu se zákonem, a to hlavně díky drogám, násilí či držení zbraní. Později někteří zbohatli prodejem drog natolik, že se mohli živit rapem a nepotřebovali další práci k výdělku peněz (drogové dealery...) Toto jesou případy opravdových rapperů, jako je Eazy-E, Dr. Dre, Ice Cube, Snoop Dogg, The Game a jiní.
Gangsterské jádro se však stále uchovává a to se odráží v textech.

Ke gangsta stylu také patří styl oblékání. Jedná se zejména o roflie s širokými nohavicemi, obvykle oblečené pouze pod pás, dále volná trička s krátkým rukávem. Někdy se mohou objevit i volné mikiny s kapucí (podle teploty samozřejmě) a flexy (čepice s rovným kšiltem - tácky).

West Coast rap


West Coast rap, jinak nazývaný West side rap pochází z oblasti LA. West Coast vedl již od začátku s East coast rapem, kde se rap zrodil. rapová válka si v 90. letech minulého století vyžádala dvě významné oběti - za West coast zemřel 2pac Shakur, když jej zastřelili v Las Vegas a za East coast The Notorious B.I.G.


City of Compton

6. září 2009 v 13:10 Compton
Úvodem

Compton je čtvrť ve městě Los Angeles, Kalifornie, Spojené státy. Leží jiho-východně od centra LA a bylo začleněno v roce 1889. Compton je jedno z nejchudších předměstí LA a má pověst nebezpečného města díky vysoké kriminalistice. Nicméně v poslední době město zaznamenává nárůst obyvatel střední třídy díky levným domům. Město je považováno za město černochů, ikdyž většinu obyvatel tvoří Hispánci. Zřejmě to bude faktem, že jsou v úřadech zaměstnáváni pouze černoši.

Demografie

Počet obyvatel v roce 2000 činil 93 493, z toho 22 327 rodin žilo v domácnosti a 18 620 rodin ve městě. Hustota obyvatelstva zde byla 3 563,5 / km ². Rasové složení obyvatelstva: 40,31% černoši, 56,8% Hispánci a zbytek tvoří běloši a Asiaté.

Populace:
0-18 let - 38.5%
18-24 let - 11.5%
25-44 let - 28.7%
45-64 let - 14.4%
65 a více - 6.9%

Střední věk byl 25 let. Pro každých 100 žen připadá 96,3 muži. Pro každých 100 žen ve věku 18-ti let a více tam připadá 91,2 muži. Střední příjem pro domácnost ve městě byl 31 819 dolarů a střední příjem pro rodinu byl 33 021 dolarů. Muži měli střední příjem 22 698 dolarů oproti tomu pro ženy 24 692 dolarů.

Geografie

Compton je lokalizován u 33 ° 53'48 "N 118 ° 13'30" W / 33,89667 ° N 118.225 ° W / 33.89667, -118,225. Město má rozlohu 26,4 km ². 26,2 km ² z toho tvoří země a 0,2 km ² tvoří voda.Historie

V roce 1784 španělská koruna uskutečnila v této oblasti trakt na 304 km² a to Juanu Josemu Dominguezovi. Trakt byl pojmenován Rancho San Pedro. Příjmení Dominguez bylo posléze převzato do názvu obce Dominguez Hills jižně od Comptonu. Strom, který značil severní hranice Domiguezových pozemků stále stojí na rozhraní ulic Short a Poppy. POzemky byly poté prodány tehdejší Kalifornii a po roce 1848 po mexicko-americké válce získala pozemky většina emigrantů. V roce 1867 vedl skupinu osadníků Griffith D. Compton. 11. května 1889 bylo založeno město a pojmenovali ho po Griffith D. Compton, tedy Compton.


Kriminalita

Compton je označován za nejnebezpečnější město USA. Město je prosnulé gangy, jako jsou Crips, Bloods a jiné gangy, které se spojily s mocnými mexickými obchodními kartely. Většina kriminálních činů se odehrává právě při střetech gangů. V pozdních 80. letech min. stol. město proslavili gangsta-rapoví rappeři Eazy-E, Dr. Dre, Compton's most wanted a další. Díky těmto rapperům se Compton stal synonymem pro ghetto. Compton je 17. nejkriminalističtější město USA, zde je TABULKA měst podle kriminalistiky.

Kultura

26. března každého roku se koná "Eazy-E Day", což je vzpomínka na notoricky známého gangsta-rappera Eric "Eazy-E" Wrighta, který zemřel v tento den v roce 1995 na AIDS. Byl také členem rapové skupiny N.W.A . Compton se při mnoha příležitostech ve stylu gangsta-rapu a G-funku, především na konci 80. let a začátkem let 1990, a tak dosáhl spojení nejen s gangovým násilím a zločiny, ale i s rapovou musikou. Město je známé jako domov mnoha slavných rapperů, jako Dr. Dre, The Game, MC Eiht, BG Knocc Out a další.