Dr. Dre

12. září 2009 v 18:26

Andre Young

Datum narození: 18.2. 1965

Povolání: Rapper, herec

Místo narození: Compton, Los Angeles, Kalifornie, USA

Znamení: Vodnář

Skupiny: N.W.A a posléze sóloAndre Young, přezdívaný Dr. Dre se narodil 18. února 1965 v Comptonu, LA, Kalifornie. Je to jeden z nejlepších rapperů světa.
Asi v polovině osmdesátých let minulého století byl členem skupiny "The World Class Wreckin' Cru " a taktéž vystupoval jako DJ v LA tanečním klubu "Eve After Dark". Díky tomu mohl nacvičovat a zlepšovat se malému nahrávacímu studiu, kde stál u zrodu hitů tipu "Surgery" nebo "World Class Wrecking Cru Megamix". Roku 1986 se zpřátelil s Ice Cubem a Eazy-E. Dohromady založili skupinu N.W.A. - Niggaz With Attitude. Následující rok vydali první album N.W.A and the Posse, které nebylo nijak průlomové. V dalším roce, 1988, vydali album Straight Outta Compton, které se bez jakékoliv mediální propagace stalo okamžitě hitem a jejich track "Fuck the Police" byl vyšetřován FBI. V roce 1990 se vydali abum s názvem 100 Miles and runnin' a rok na to vydali své poslední album Niggaz 4 life.


Dr. Dre se po rozpadu N.W.A, v roce 1991, zpřátelil se Suge Knightem a dohromady založili nahrávací společnost Death Row Records. Zde Dre vydal vydává první nahrávku v podobě tracku Deep Cover. V ní představil styl G-funky a taktéž svého nového kámoše - Snoop Dogga. Společně s ním vydal Dre své debutové album "The Chronic". Album se stalo multiplatinové. V roce 1993 se Dre pustil do produkce Snoop Doggova prvního alba Doggystyle. O tři roky později, v roce 1996, skladba California Love od 2Paca Shakura, posílila pozici Death Row Records v hudebním byznysu. Ovšem pouze do té doby, kdy se rozpoutala aféra okolo vraždy 2Paca, kde byl Suge Knight obviňován. To vedlo k rozkmotření a odchodu Dreho. Založil si vlastní label, který pojmenoval The Aftermath. Zde zazněly skladby moha nových rapperů pod vedením Dr. Dreho.

Roku 1997 sepsal smlouvu s nadějným rapperem Eminemem. Hned nato vyprodukoval album The Slim Shady LP a po něm v roce 2000 následovalo další úspěšné album The Marshall Mathers LP. Roku 1999 Dr. Dre vydávál své druhé album s názvem 2001, někdy též nazýváno Chronic 2001. Stejně jako minule, na něm dostali příležitostdalší mladí rappeři, což albu vyneslo velkou popularitu.
V roce 2003 Dr. Dre dohromady s Eminem složili síly na produkci alba rappera 50Centa Get Rich or Die Tryin, který obsahoval Dreho pecku In Da Club, jenž 50Centovi dopomohla ke slávě.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jak byste oznámkovali Dr. Dreho (jako ve škole) ?

1 - real G! 36.8% (7)
2 21.1% (4)
3 15.8% (3)
4 0% (0)
5 15.8% (3)
nevím 10.5% (2)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.