Niggaz with Attitude

12. září 2009 v 11:50

NWA - Niggaz With Attitude

ČLENOVÉ:
Eazy-E

Dr. Dre

Ice Cube

MC Ren

DJ Yella
NWA - Niggaz With Attitude byla Comptonská rapová skupina, veřejností považována za jednu z klíčových skupin ve vývoji gangsta-rapu. Aktivní byla od roku 1986 do 1991. Skupinu založil v roce 1986 Eazy-E v labelu Ruthless. Skupině vydržely kontroverzní texty až do konce. Tracky byly hodněkrát staženy z mnoha rádií (díky násilným textům) a dokonce někdy jim bylo bráněno v turném - i přesto skupina skupina prodala více než 9 milionů kusů v samotných Spojených státech.

První album vydané roku 1987 se jmenovalo N.W.A and the Posse. Album ovšem průlomové nebylo.

Jejich druhé album Straight outta Compton (vydané roku 1988) znamenalo počátek nové éry gangsta rapu. V textech se nebáli prosazovat vlastní názory na věci, o kterých se druzí báli mluvit. Samozřejmě názory propagovali prostřednictvím rapu. Tímto albem, které je považováno za nejtvrdší rap v dějinách světa, se neznámí rappeři - Eazy-E, Ice Cube, Dr. Dre, DJ Yella, MC Ren neskutečně zviditelnili. Alba Straight outta Compton, jenž obsahovalo 13 nabušených tracků, se prodalo přes 3 000 000 kusů a bylo 2X platinové.
Mezi nejznámější písně alba patří:
  • Straight outta Compton
  • Fuck da police, kterou se zabávala FBI
  • Gangsta gangsta, vykreslující život ve městě
O měsíc později Eazy-E vydává sólové album Eazy-duz-it, kterého se prodalo kolem 2,5 milionů kusů. Tím Eazy dokazuje, že i jako sólový rapper dokáže neuvěřitelný úspěch.

Další album 100 Miles and runnin' jim vychzí roku 1990. V tomto albu již neúčinkuje Ice Cube, jelikož nesouhlasil s podmánkami smlouvy. N.W.A tak přichází o talentovaného textaře. Alba se prodalo kolem půl milionu kusů. Na N.W.A se stále valila kritika ze všen stran - a to díky jejich vypečeným textům.

Další album Niggaz4life následovalo o rok později - 1991. Prodalo se přes 1 000 000 kusů.

V létě 1991 přišla zdrcující zpáva - N.W.A se rozpadli. A to díky vnitřním zporům, jak jinak. Eazy-E zažaloval Drho nový label Death row včetně Suge Knighta za to, že se opírají o jeho osobu. Tím tedy zažaloval i Dreho. Eazy nakonec po nějaké době žalobu stáhl. Za tento počil Dre poctil Eazyho trackem Fuck wit Dre day, kde ne Eazyho naráží. Eazy mezitím ještě stihl vydat album 5150 Home for tha Sick. Po tomto albu vydává album It's on (Dr. Dre) 187um Killa, kde se plně opírá o Dreho, Suge Knighta a Snoop Dogga. Eazy zemřel v 26. března 1995 na AIDS. Více o Eazym-E ZDE.

V roce 2000 to vypadalo, že by se mohla skupina dát opět dohromady. Nasvědčovala tomu skladba Hello, která vyšla Ice Cubovi na albu War and Peace, Vol. 2. Podíleli se na ní původní členové Dr. Dre, MC Ren a Ice Cube, již bez Eazyho. Ale nakonec se tak nestalo, kvůli sporům labelů Inetrsope a Priority o obchodní značku N.W.A.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak byste oznámkovali N.W.A (jako ve škole) ?

1 - real Gangstas ! 85.7% (18)
2 9.5% (2)
3 4.8% (1)
4 0% (0)
5 0% (0)
nevím 0% (0)

Komentáře

1 Charleswig Charleswig | E-mail | Web | 23. srpna 2017 v 16:13 | Reagovat

<a href=https://www.viagrapascherfr.com/>Click here!..</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.