The Game

13. září 2009 v 12:10

Jayceon Terell Taylor


Datum narození: 27.11. 1979

Místo narození: Compton, LA, Kalifornie, USA

Povolání: Rapper, herec

Znamení: Střelec

The Game, vlastním jménem Jayceon Terell Taylor, se narodil 27. listopadu 1979 v Los Angeles, čtvrť Kabrada. Ihned poté se přestěhoval do Comptonu. Jeho přezdívku vymyslela jeho babička, jelikož si prý pořád musel hrál. Od 3. ročníku až do 9. třídy se ocitl v programu pro opuštěné děti kvůli problémům s jeho otcem.
Poté, co se vrátil ke své matce, byl zastřelen jeho starší bratr Jevon. A v roce 1999 zastřelli i jeho adoptovaného bratr Charlese. Aby toho nebylo málo, jeho další nevlastní bratr, jenž byl přezdívaný "Big Fase Hunned" vyrůstal v jinačí části Comptonu a byl členem konkurenčního gangu "Cedar Black Pirus Bloodz". Díky svým 192 centimetrům byl hvězdou basketbalového týmu na střední škole a tím dostal přezdívku "Chuck Taylor". Po úspěšném skončení gymázia získal stipendium na univerzitě ve Washingtonu zaměřenou na basketbal. Ovšem již při prvním semestru byl vyhozen kvůli opletačkami s drogami. Od toho okamžiku začal prodávat drogy ve větším měřítku. Jednoho dne byl 5X postřelen a upadl po 3 dny do kómatu. V tom okamžiku se rozhodl, že skoncuje s dealerstvím a začne rapovat.

Dohromady se svým bratrem založili label The Black Wall Street, kam se přidali Glasses Malone, Vita a NU Jezsey Devil. Když vydali první mixtap, ujal se jej Dr. Dre. To pro něj byla záruka úspěchu. Díky tomuto rapovému veteránu se také přidal do Aftermath Entertainment. V měsíci říjnu, roku 2004, vydává první album pod názvem Untold Story, a to téže ve spolupráci s Get Low Recordz. Za prvních třech měsíců se prodalo 82 000 kopií , což ovšem, jak víme, nijaký trhák nebyl.

Na albu se vyskytli rappeři typu Sean T, Young Noble či JT the Bigga Figga. The Gamovo jméno vyskytlo i na mnoho dalších mixtapů od známých CJů. A také hráči basketu na PC nemohli přeslechnou jeden z jeho tracků ve hře NBA Live.

Ikdyž se původně přiřadil k Aftermath Entertaiment, jeho kámoš Dr. Dre ještě dohromady s Jimmy Iovinem z Interscope Records ho přiměli spolupracovat s 50 Centem a G-Unit. A to se The Gamovi samozřejmě líbilo.

V té době měl vydat album s názvem Nigga Wit 'An Attitude Volume 1, ovšem naskytl se jeden nepříjemný a nepředpokládatelný problém - vdova po Eazym - E nesouhlasila, jelikož Eazy N.W.A založil a působil v ní, proto The Game musel vydání odsunout na jiné datum a hlavně ho přejmenovat. 50 Cent s Drem působili jako hlavní producenti v jeho novém albu - The Documentary. Toto album se stalo trhákem. Konkrétně track Hate It or Love It dostal dvě nominace na cenu Grammy. Samotné album se staloto 10. nejprodávanější za roku 2005.

Posléze však The Game v G-Unit dlouho nesetrval. Vyhazov zapříčinily neustálé neshody s 50 Centem. Důvodem je, že 50 Cent chtěl vydat videoklip Piggy Bank z alba The Massacre, ve kterém dissoval Jadakisse, Fat Joa a teké Nase. Nas je ovšem Gamův dlouhodobý přítel a proto se Nase před 50Centemzastatal. Snažil se to 50Centovi vymluvit, ovšem bylo to marné, ba naopak, 50Cent to bral jako jeho neloajalitu. Nutno připomenout, že The Game chce s Nasem natočit duet.

Po odchodu The Gama z G-Unit uzavřel smlouvu s Geffen Records. Začal s kampaní G-Unot (Gangsta U Not - Nejsi gangster) a jeho blacklist nepřátel samozřejmě zahrnuje jeho bývalého producenta - 50Centa.

Natočil dokument Stop Snitchin Stop Lyin a vyzkoušel si i herectví. Hrál ve filmu Waist Deep, kde představoval gangstera Big Meata.

The game vydává album Doctor's Advocate, které se stalo daleko úspěšnější než to předchozí. Tím chce dokázat, že dokáže uspět i bez 50Centa a Dreho.

The Game má syna Harlema Carona Taylora, který se narodil 30. června 2003. Za kmotra jeho syna je považován Baron David, The Gamův spoluhráč z vysoké školy (dnes je vrcholným hráčem NBA). V roce 2006 si The Game vzal Valeishu Butterfield.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak byste oznámkovali The Game (jako ve škole) ?

1 - real G! 38.9% (7)
2 27.8% (5)
3 0% (0)
4 5.6% (1)
5 16.7% (3)
nevím 11.1% (2)

Komentáře

1 Lolla* Lolla* | Web | 13. září 2009 v 12:12 | Reagovat

Ahoj pokud máš rád/a herečku a zpěvačku ASHLEY TISDALE tak určitě navštiv náš web :-)

2 Ga.b. Ga.b. | Web | 13. září 2009 v 12:15 | Reagovat

Ahojky neber to jako reklamu, prosím hlásni pro mně ZDE:

http://fred-a-george-weasleyovi.blog.cz/0909/1-kolo-sonhzhp

Jsem tam jako Ga.b. s Evannou Lynch,moc děkuji za hlásek!:-)

A PROSÍM NEBER TO JAKO REKLAMU,ALE JAKO ŽÁDOST
;-)  ;-)  ;-)

3 KeLLy KeLLy | Web | 13. září 2009 v 12:16 | Reagovat

Pááni,máš moc krásnej blog!! Jen tak dál.. ♥♥

4 aDDuSQa <3 aDDuSQa <3 | Web | 13. září 2009 v 12:17 | Reagovat

ahoj, máš u mě diplomek za bleskovku! :)

5 Little.Juli Little.Juli | Web | 30. září 2009 v 16:30 | Reagovat

°°já ho žeru <3 :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.